Niels Tvillings Vej 10 i Strandby er solgt for 1.845.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Strandby og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Strandby følger boligmarkedet i og omkring Strandby. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Niels Tvillings Vej 10 solgt for 1.845.000 kr.

Boligen overtages af Fonn Ejendom Danmark ApS den 02. marts. Køberen har betalt 1.845.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 15.504 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 84% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 119 kvm. og er opført i 1938. Grunden er på 285 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Frederikshavn

Gærdevej 3 solgt for 1.645.000 kr.

Boligen overtages af Jesper Steen Schaltz og Lone Nepper Schaltz den 21. april. Køberen har betalt 1.645.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 11.040 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 32% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 149 kvm. og er opført i 1979. Grunden er på 708 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Frederikshavn

Vandværksvej 44 solgt for 725.000 kr.

Boligen overtages af Mette Andersen den 28. april. Køberen har betalt 725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 6.473 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 900.000 og boligen er derfor handlet til 19% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 112 kvm. og er opført i 1965. Grunden er på 982 kvm.

Boligen er solgt af Ejendomsmægler Jes Carlsen

Vandværksvej 2 solgt for 525.000 kr.

Boligen overtages af Oliver Martin Møller Brasholt den 24. februar. Køberen har betalt 525.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 5.147 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 880.000 og boligen er derfor handlet til 40% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 102 kvm. og er opført i 1965. Grunden er på 798 kvm.

Munkevej 21 solgt for 350.000 kr.

Boligen overtages af Lone Nørgaard Frederiksen og Mogens Dalsgaard Frederiksen den 17. marts. Køberen har betalt 350.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 3.571 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 800.000 og boligen er derfor handlet til 56% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 98 kvm. og er opført i 1961. Grunden er på 549 kvm.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk